přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > O firmě Honda Karlovy Vary > Aktuality > Nové Honda Miimo 2020 - robotická sekačka

Nové Honda Miimo 2020 - robotická sekačka

18.09.2019

zařazeno v kategorii: Aktuality

 

Nové malé Honda Miimo 2020

„Roboti už jdou..." - Honda Míímo pro rok 2020 v „malém" provedení na plochy do 400m2 - jednoduchá, inteligentní, přizpůsobivá a tichá

První robotická sekačka Honda Míímo spatřila světlo světa v roce 2014. Od té doby se Míímo zařadilo na špičku v nabídce robotických sekaček. Do roku 2020 Honda zkompletuje svoji nabídkovou řadu modelem, určeným na malé zahrady o rozloze do 400m2. Nabídka se konkrétně rozroste o 2 nové modely pod označením Honda HRM40 a HRM40 Live. Jaký je mezi nimi rozdíl? Technické parametry mají oba modely shodné, jde pouze o nadstandartní výbavu. Verze HRM40 Live je navíc vybavena konektivitou s aplikací ve Vašem smartphonu, chytrým časovačem, který je schopen dle aktuálního počasí automaticky naprogramovat rozvrh sekání, propojením Alexa s chytrou domácností, kdy uživatel ovládá sekačku hlasovými povely a dalšími možnostmi spojenými možnostmi řídícího softwearu sekačky.

Ale pěkně popořádku. Sekačka je samozřejmě ve stejném designu, na jaký jsme zvyklí u stávajících modelů. Je poměrně malá a kompaktní. Délka je necelých 45cm a váží něco málo přes 7,5kg. Efektivní sekání je zajištěna nejinak, než třemi výkyvnými žiletkovými čepelkami, letmo zavěšenými na rotující disku. Záběr sekání je 19cm. Sekačka je opatřena veškerými bezpečnostními prvky, ke kterým patří samozřejmě nárazové senzory, které se aktivují při nárazu sekačky do překážky a sekačku vypnou. Rovněž nadzvednutí sekačky během sekání aktivuje zvedací senzory, které sekačku rovněž vypnou tak, aby se předešlo případnému poranění od rotujících sekacích čepelek.

Nové, malé Míímo je přizpůsobivé jakémukoliv tvaru zahrady. Pro instalaci je nutné po obvodu trávníku položit ohradníkový vodič, který je napájen z nabíjecí stanice. Při prvním zprovoznění si sekačka sama automaticky celou plochu objede, zapamatuje si tvar a potom dle aktuální situace rozvrhne optimální způsob sekání. Na uživateli je jen aby si zvolil samostatně pracovní rozvrh tak, aby to vyhovovalo dennímu režimu rodiny. Ovládání sekačky je snadné, intuitivní na dobře čitelném displeji v českém jazyce.

Sekačku lze snadno použít i více plochách bez nutnosti další složité instalace. Pokud sekačka na jedno nabití neposeká celý trávník, nejbližší cestou se vrátí do nabíjecí stanice, baterie se automaticky nabije a sekačka se vrátí automaticky do bodu, kde přestala sekat a v sekání pokračuje. Nové Míímo je opatřeno funkcí „Place & Mow" (Místo & Sekej), což znamená, že pokud potřebujete prioritně posekat na ploše místo o rozměru 2 x 2m nebo 3 x 3m, např. pro umístění zahradního nábytku, položíte sekačku na zvolené místo, stisknete příslušné tlačítko a sekačka automaticky vyseká na ploše zvolený čtverec.

O chod sekačky se stará mimořádně tichý a účinný elektromotor. Vícepólová konstrukce rotoru zaručuje konstantní a stabilní výkon motoru.

„Palivovou nádrží" pro Míímo HRM40 je Li-Ion akumulátor 18 V o kapacitě 2,5 Ah. Konstrukce Li-Ion akumulátorů zaručuje dlouhou výdrž a životnost.

Chytrá nabíjecí stanice akumulátor spolehlivě, šetrně a hlavně rychle nabije a sekačka se automaticky vrátí na místo a pokračuje v práci.

Bezpečné, výkonné, spolehlivé, tiché, úsporné a hodně snadné na obsluhu. Takové bude zbrusu nové, malé Honda MÍÍMO.

Nové robotické sekačky Honda HRM40 Míímo budou po všech stránkách vynikající.

Detailní informace naleznete v katalogu ZDE

 

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
Honda

Autoservis Kolovrátek, s. r. o.
Stará cesta 116, 362 63 Dalovice u Karlových Varů

tel.: +420 353 222 932
mob.: +420 733 682 274
email: prodej@kolovratek.com