přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů vozů Honda > CIVIC

 

Honda Civic

od 439.900 Kč s DPH

 

Zobrazeno:6755x

 

Honda Civic desáté generace představuje pro společnost Honda zásadní posun v segmentu nižší střední třídy, protože má za sebou nejdelší program vývoje jednoho modelu v historii společnosti.

Civic je klíčový model Hondy v Evropě a je symbolem vysoké popularity a produkce značky v regionu. Mnozí evropští zákazníci považují Civic za synonymum pro značku Honda. Pro dosažení tohoto cíle bylo zapotřebí nového myšlení a nových přístupů k pojetí karoserie, k aerodynamice vozu a ke konstrukci podvozku.

Model těží ze své 40leté tradice a zůstává věrný původnímu konceptu Civic: „automobil pro všechny, automobil pro celý svět". Vyznačuje se harmonií výrazného a sportovního designu a všestranné praktičnosti - se staronovým zaměřením na atraktivní jízdní dynamiku.

Chcete se s vozem seznámit v naší Virtuální prohlídce? Dojmy a pocity vozu Vám umožníme ZDE

Dle Vašich představ a přání si můžete vybrat barvu, motorizaci, interiér nebo originální příslušenství a to vše v Konfigurator modelu Honda Civic hatchback.

Originální příslušenství si můžete rovněž vybrat v Katalogu příslušenství

Výrazný design karoserie

Sportovní charakter modelu Civic sebevědomě vyjadřuje jeho cílevědomá silueta. Zcela nový Civic je širší, delší a nižší než jeho předchůdci. Krátké přesahy a přesné linie prozrazují vysokou úroveň aerodynamiky. Ostrá a agresivní maska, výrazné podběhy kol a tvarované přední a zadní otvory pro vstup vzduchu zdůrazňují sportovní charakter modelu Civic.

Zcela nová platforma

Nový Civic byl od základu technicky přepracován tak, aby mohl nabídnout živou a atraktivní dynamiku. Lehká a velmi tuhá karoserie - výsledek moderních vývojových a konstrukčních postupů - doplňuje nízké těžiště a nový, propracovaný systém zavěšení se přímo podílí na strhující a atraktivní jízdní dynamice.

Vylepšený interiér s novou generací infozábavy

Zcela nový interiér se vyznačuje jednoduchým a střídmým uspořádáním, novými technologiemi, výjimečným vyladěním, velmi kvalitními materiály a nižší polohou sezení, které přinášejí řidiči pocit lepšího propojení s vozem. Druhá generace multimediálního systému Honda - Connect 2 - integruje aplikace Apple CarPlay a Android Auto.

Benzinové motory VTEC TURBO Earth Dreams

S novým modelem Civic mají premiéru dva nové benzínové motory VTEC TURBO, které byly speciálně vyvinuty pro výkonný, atraktivní a úsporný provoz.

Díky většímu točivému momentu při nízkých a středních otáčkách motoru nabízí tříválcová 1,0litrová benzínová hnací jednotka VTEC TURBO pozoruhodné vylepšení při každodenním provozu. Maximální točivý moment 200 Nm s šestistupňovou manuální převodovkou je k dispozici při 2 250 ot./min. S převodovkou CVT je maximální točivý moment 180 Nm k dispozici od 1 700 do 4 500 ot./min. Maximální výkon je 129 k (95 kW) při 5 500 ot./min.

Větší čtyřválcový 1,5litrový benzínový motor VTEC TURBO nabízí podstatně větší výkon a točivý moment než 1,8litrový motor VTEC předchozího modelu Civic. Maximální výkon je 182 k (134 kW) při 5 500 ot./min. (při 6 000 ot./min. s převodovkou CVT). Maximální točivý výkon 240 Nm s šestistupňovou manuální převodovkou je k dispozici od 1 900 do 5 000 ot./min. Maximální točivý výkon 220 Nm s převodovkou CVT je k dispozici od 1 700 do 5 500 ot./min.

Honda Sensing jako standard

Honda Sensing je systém technologií rozšířené bezpečnosti a podpory řidiče, který je k dispozici standardně pro celou modelovou řadu. Díky tomuto systému patří tento vůz mezi nejbezpečnější ve své třídě.

Systém Honda SENSING obsahuje následující aktivní technologie zabezpečení:

  • Systém pro zmírnění následků nehody (Collision Mitigation Braking System, CMBS): pomáhá zastavit vůz, pokud systém vyhodnotí, že je nevyhnutelná kolize s vozidlem jedoucím vpředu.
  • Varování před čelní srážkou (Forward Collision Warning, FCW): sleduje vozovku před vozem, varuje řidiče před možnou kolizí a vizuálně a zvukově upozorňuje řidiče, aby zabránil kolizi.
  • Varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (Lane Departure Warning, LDW): aktivuje se, když vůz opouští aktuální jízdní pruh bez zapnutí směrových světel.
  • Zabránění sjetí z vozovky (Road Departure Mitigation, RDM): na základě dat z kamery na čelním skle sleduje, zda vůz nesjíždí z vozovky. Využívá elektrický posilovač řízení (Electric Power Steering, EPS), který mírnými úpravami udržuje vůz v jízdním pruhu. V některých situacích může rovněž brzdit.
  • Systém pro udržování v jízdním pruhu (Lane Keeping Assist System, LKAS): pomáhá udržovat vůz uprostřed aktuálního jízdního pruhu tím, že detekuje vodorovné dopravní značení a provádí malé úpravy řízení tak, aby se vůz nacházel uvnitř bílých pruhů.
  • Adaptivní tempomat (Adaptive Cruise Control, ACC): umožňuje řidiči nastavit požadovanou rychlost a odstup od vozidla jedoucího vpředu.
  • Rozpoznávání dopravních značek (Traffic Sign Recognition, TSR): sleduje a automaticky rozpoznává dopravní značky a zobrazuje je na přístrojové desce vozu.
  • Inteligentní rychlostní asistent (Intelligent Speed Assistance, ISA): kombinuje automatický rychlostní limit nastavený řidičem s TSR a automaticky upravuje rychlost vozu podle poslední dopravní značky.
  • Inteligentní adaptivní tempomat (Intelligent Adaptive Cruise Control, i-ACC): předvídá a automaticky reaguje na přejíždění ostatních vozidel do jízdního pruhu na víceproudých dálnicích.

Díky standardu Honda SENSING pro celou modelovou řadu je nový Civic jedním z nejbezpečnějších vozů ve své třídě

Špičkový objem a univerzálnost zavazadlového prostoru

Objem zavazadlového prostoru (478 litrů) zůstává jedním z největších v dané třídě. Prostor je snadno přístupný a univerzální. Zadní sedadla jsou rozdělena v poměru 60:40, prahy jsou nízké a zavazadlový prostor má široký otvor (1 120 mm). V kombinaci s rovnou plochou zavazadlového prostoru lze snadno naložit těžké, široké a dlouhé předměty. Skrytá přihrádka pod podlahou nabízí další bezpečný úložný prostor (vyjma modelů Sport).

Prémiový design a kvalita interiéru

Design nového interiéru nabízí nejpohodlnější a nejdůmyslnější kabinu ve třídě kompaktních vozů. Propůjčuje zcela novému modelu Civic moderní, elegantní a jednoduchou estetiku, která doplňuje výrazně tvarovanou karoserii. Dvojice horizontálních linií zdůrazňuje pocit šířky a délky a tím také prostornosti.

Důmyslné a nadstandardní prostředí podtrhují doplňky kabiny z vysoce kvalitních materiálů, včetně jednolité měkké přístrojové desky s lisovaným stehováním a prvotřídního čalounění sedadel.

Civic je důležitý model Hondy v Evropě a představuje klíčový stimul vysoké prodejnosti a produkce značky v regionu. Pro mnoho evropských zákazníků je Civic synonymem pro značku Honda.

 

Interaktivní e-katalog Honda Civic hatchback

Ceník Honda Civic

 
Originální příslušenstvíá k vozům Honda

Technické údaje

Technické údaje

Motor


1.5  litrový VTEC TURBO

Benzínový čtyřválec

1,0litrový VTEC TURBO

Benzínový tříválec

 

6MT

CVT

6MT

CVT

Typ

4 ventily/válec

4 ventily/válec

Výkon

182 k

(134 kW) při 5 500 ot./min.

182 k

(134 kW) při 6 000 ot./min.

129 k (95 kW) při 5 500 ot./min.

Točivý moment

240 Nm při 1 900 - 5 000 ot./min.

220 Nm při 1 700 - 5 500 ot./min.

200 Nm při 2 250 ot./min.

180 Nm při 1 700 - 4 500 ot./min.

 

 

Převodovka


1,5litrový VTEC TURBO (benzínový)

1,0litrový VTEC TURBO

(benzínový)

Manuální

6 rychlostních stupňů

6 rychlostních stupňů

CVT

S plynule měnitelným převodem se 7 simulovanými „rychlostními stupni"

S plynule měnitelným převodem 7 simulovanými

„rychlostními stupni"

 

Zavěšení a odpružení

Vpředu

MacPherson

Vzadu

Víceprvkové

Adaptivní tlumiče (u některých modelů)

 

 

Rozměry (mm)

Vnější (mm)

 

Celková délka

4 497

Celková šířka

1 800

Celková výška

1 421

Rozvor kol

2 700

Objemy (v litrech)

 

Pětidvéřový hatchback

Zavazadlový prostor

478 (zvednutá sedadla)

Energetický štítek pneu originálních rozměrů dodávaných na nových vozech naleznete ZDE:

 
 

Kontakt na prodejce

tel.: +420 353 222 932
mob.: +420 733 682 274
email: prodej@kolovratek.com

Objednání zkušební jízdy - Honda Civic »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Honda

Autoservis Kolovrátek, s. r. o.
Stará cesta 116, 362 63 Dalovice u Karlových Varů

tel.: +420 353 222 932
mob.: +420 733 682 274
email: prodej@kolovratek.com